جلسه شورای فرهنگ عمومی شهر امیرکلا


‍ ? امام جمعه امیرکلا در جلسه شورای فرهنگ عمومی این شهر:

? پایگاه فرهنگی حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس در امیرکلا ایجاد می شود

امیرکلا – خبرنگار بابل نامه:

? هشتمین جلسه شورای فرهنگ عمومی امیرکلا صبح امروز در دفتر امام جمعه این شهر برگزار شد.

? در این جلسه حجت الاسلام والمسلمین عباس باباییان امام جمعه شهر امیرکلا در سخنانی ضمن تجلیل از حماسه آفرینی های بسیجیان در دوران هشت سال دفاع مقدس و حفظ آرمان های انقلاب اسلامی با اشاره به در پیش بودن هفته بسیج، بر ضرورت تدوین برنامه ها برای هرچه باشکوه تر برگزاری مراسم هفته بسیج تاکید اکرد و افزود:

?بسیج یکی از الطاف جلیه الهی و از نشانه های قدرت الهی و از معجزات الهی امام راحل است.

?بسیج از معجزات گوهربار امام برای بقای نظام اسلامی و سپردن امور نظام به دست جوانان سلحشور و ایثارگر است.

?بسیج روحیه انقلابی گری، مجاهدت و عشق به خداست که باید همچنان در رگه های حیاتی جامعه وجود داشته باشد.

?بسیج حقیقتا قدرت نظام در برابر مستکبران و مبارزه با دشمنان داخلی و خارجی است و به فرموده امام خمینی(ره) اگر سپاه نبود کشور نبود، و بسیج که مولود سپاه است یعنی اگر بسیج و سپاه نبودند کشور نبود.

?ضرورت دارد تا با تدوین برنامه های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی در صدد ارائه فرهنگ بسیج به جامعه باشیم.

?فرهنگ بسیجی باید بین نسل جوان و آحاد جامعه شعله ورتر شود که اگر چنین شود موفق خواهیم بود چرا که امروز نیاز جامعه به بسیج بیشتر از گذشته است.

?اگر در دوران دفاع مقدس کشور در برابر توطئه ها و جنگ مقاومت کرد به خاطر بسیج و روحیه بسیجی بوده است.

?امیرکلا با ۲۵۵ شهید و ده ها جانباز و آزاده که تقدیم انقلاب کرد در پشتیبانی از ساخت و بازسازی شهرهای جنگ زده هویزه و سوسنگرد زبان زد خاص و عام شد.

?تاسیس موزه یا پایگاهی برای حفظ آثار دفاع مقدس زنده نگه داشتن خاطره شهدا و ایثارگران و ارتقا فرهنگ دفاع مقدس به نسل های بعدی خواهد بود

? سردار عبدالله ملکی مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس مازندران نیز در این جلسه در سخنانی با تجلیل از مقام والای ۲۵۵ شهید والا مقام و رزمندگان و ایثارگران امیرکلا در دوران جنگ تحمیلی عراق علیه کشورمان و با قدردانی از امام جمعه امیرکلا برای حفظ روحیه بسیجی و ارتقا فرهنگ دفاع مقدس در جامعه، گفت:

? ما خیلی کم کار کردیم در حالی که باید بیش از این خاطرات و آثار ارزشمند شهیدان را جمع اوری می کردیم.

?در دوران جنگ حماسه آفرینی ها شد و ما باید این حماسه ها را حفظ کنیم که با تشکیل موزه و پایگاه های فرهنگی در شهرهای استان می توانیم این فرهنگ را با چمع اوری آثار و نمایش آن به نسل بعدی اجرایی کنیم.

?هم اکنون در ساری به عنوان مرکز استان و چالوس که به فرموده رهبری قدمگاه ۲۱۰۰۰ شهیدی است که از سپاه منطقه ۳ استان های گیلان و مازندران در آن روزگار، عازم جبهه های جنگ می شدند، قادر به تاسیس موزه بود و در سایر شهرها دفتر یا پایگاه فرهنگی حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس ایجاد می شود.

? سلیمانی رییس محترم شورای اسلامی شهر امیرکلا هم با تجلیل از شهدا و خانواده های شهدای این شهر گفت: امیرکلا دارای خانواده های دو تا ۴ شهید است و باید برای تاسیس موزه یا پایگاه حفظ آثار دفاع مقدس تلاش کنیم ؛

? امیرکلا دارای دو شهید جانباز و قهرمان پارالمپیک به نام های سید جعفر میرزایی و حسین فرزانه است که مقرر گردید، اِلمان های این قهرمانان به عنوان نماد شجاعت و ایثارگری در شهر امیرکلا نصب شود.

? مهندس حاجی اسماعیلی بخشدار محترم بخش مرکزی بابل در سخنانی با تجلیل و قدردانی از مقام والای شهیدان امیرکلا بر ضرورت برنامه ریزی مناسب برای برپایی باشکوه تر مناسبت های ویژه هفته بسیج در سطح این شهر تاکید کرد.